جستجوی مطالب

دسته بندی

باقلوا
0 0

باقلوا

نویسنده : رسول مهوریان (مدیریت) یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

باقْلَوا گونه‌ای شیرینی است که در کشورهای ایران، ترکیه، کشورهای آسیای میانه و قفقاز، برخی کشورهای عربی، یونان، قبرس و برخی مناطق روسیه تهیه می‌شود. باقلوا شیرینی سنتی ترکان آسیای میانه ترکمن‌های قدیم نیز هست.[۱] باقلوا در ایران به شکل‌های مختلف همچون لوزی، مربعی و لوله‌ای و در انواع طعم‌های پسته ای، مغز گردو ،بادامی، نارگیلی و کاراملی غیره با مواد اولیه نظیرگلاب، شکر، هل، آرد، بکینگ پودر، زرده تخم مرغ، خاکه قند، شیر، روغن تهیه می‌شود. باقلواهای شهر غازی عِینتاب در ترکیه و باقلوای باکو (باکی پاخلاواسی) از مشهورترین باقلواها می‌باشند. در ایران این شیرینی در شهرهای قزوین، یزد ، تبریز و سردرود ( سردری باقلواسی ) تهیه می‌شود.

 

باقلوا استانبولی

مشهورترین باقلواهای دنیا که در ترکیه عرضه می‌شود با نام‌های باقلوای استانبولی ، باقلوا ترکی ، باقلوا بورما ، کیک باقلوای ترکی وجود دارد. باقلوایی که در ترکیه عرضه می‌شود، به‌طور سنتی با پر کردن بخش‌های میانی لایه‌های خمیر با پسته و گردو تهیه می‌شود. این در حالی است که در بخش‌هایی از منطقه دریای اژه به آن بادام را نیز اضافه می‌کنند. نوع دیگر این باقلوا در منطقه دریای سیاه عرضه می‌شود که برای پر کردن لایه‌های باقلوا از فندق استفاده می‌کنند.[۲] البته باقلوای ترکیه در ایران با نام باقلوا ترکی شناخته می‌شود.

باقلوای یاس

در استان گیلان به سبب اینکه گل یاس به فراوانی یافت می‌شود از گل یاس برای خواباندن بادام باقلوا استفاده می‌شود. بدین ترتیب که بادام بعد از پوست گرفتن و کاملاً خشک کردن در ظرفی قرار گرفته و روی آن مقداری گل یاس ریخته می‌شود و در ظرف بسته می‌شود. روز بعد یاس‌های پلاسیده برداشته شده و بجای آن یاس تازه می‌ریزند تا بادام کاملاً طعم و بوی یاس بگیرد. بعد بادام را چرخ می‌کنند و با پودر قند مخلوط می‌نمایند و به مصرف باقلوا می‌رسانند. این باقلوا را باقلوای یاس می‌نامند که بسیار معطر است. در این باقلوا هل بکار نمی‌رود.

باقلوای قزوین

باقلوای قزوین از مهم‌ترین سوغاتی‌های این استان است، که به باقلوای لوزینه، باقلوای پیچ و باقلوای پرچمی معروف است. باقلوای قزوین از سه بخش خمیر باقلوا (شامل گلاب، آب گرم، روغن جامد، آرد الک‌شده)، مواد داخل باقلوا (شامل پودر بادام، پودر پسته، پودر قند، زعفران حل‌شده در آب و پودر هل) و شربت باقلوا (شامل آب، شکر، گلاب، پودر قند و هل) تشکیل می‌شود. بعد از پخته شدن باقلوا به وسیلهٔ فر، روی آن شربت باقلوا ریخته می‌شود.

باقلوای سردرود

باقلوای شهر سردرود بی اغراق یکی از باقلواهای خوشمزه دنیاست که طعمی باور نکردنی داشته و در بین ایرانی ها طرفداران زیادی دارد و می تواند به عنوان سوغاتی خوب محسوب شود . واژه باقلوای سردرود از شهرت فراوانی برخوردار است و با نام محلی سردری باقلواسی مشهور بوده و همچنین باقلوای این شهر به سلطان باقلواها معروف است و از مهم‌ترین سوغاتی‌های استان آذربایجان شرقی به شمار میرود ، که در انواع طعم پسته ای ، مغز گردو آذرشهر ،بادامی، نارگیلی ، گل سرخ ، فندقی و در مدل های متفاوت پخت و فراوری می‌شود همچنین شیره مورد استفاده شده در انواع باقلواها خیلی سبک و بدون شیرینی زیاد میباشد چنانکه از شیر عسل کاملا طبیعی در شیره باقلواها استفاده شده‌ و لذت بخش‌ترین طعم باقلوای ترک را می‌توان در این شهر تجربه کرد ..

چنانچه قصد تهیه سوغاتی برای اقوام خود چه در داخل ایران و چه خارج از آن را دارید باقلوای سردرود بی شک بهترین گزینه می باشد و مطمئناً استقبال ویژه ای از آن خواهد شد.

مسیر سردرود تا میدان جهاد (نصف راه) شهر تبریز را میتوان در کمتر از نیم ساعت پیمود .

منبع : ویکیپدیا

فروشگاه مهوریان ارائه دهنده ماشین آلات قنادی ، ماشین آلات باقلوا ، تجهیزات فروشگاهی ، آشپزخانه صنعتی

پست های مرتبط

درباره_نرم_افزار_های_رستورانی_و_کاربرد_آن
0 0

باقلوا

نویسنده : محمد مهوریان ( مسئول نصب صندوق فروشگاهی پوزبانک) ۱۳۹۷/۰۹/۰۳

باقْلَوا گونه‌ای شیرینی است که در کشورهای ایران، ترکیه، کشورهای آسیای میانه و قفقاز، برخی کشورهای عربی، یونان، قبرس و برخی مناطق روسیه تهیه می‌شود.

ادامه مطلب
کیک
0 0

باقلوا

نویسنده : رسول مهوریان (مدیریت) ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

باقْلَوا گونه‌ای شیرینی است که در کشورهای ایران، ترکیه، کشورهای آسیای میانه و قفقاز، برخی کشورهای عربی، یونان، قبرس و برخی مناطق روسیه تهیه می‌شود.

ادامه مطلب

ثبت نظر

نظرات ( 0 )